Історія створення

 

             ОРЖИЦЬКИЙ ДОШКІЛЬНИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД «ДЗВІНОЧОК»

 

                    Наш девіз: «Учити, дивуючи, радуючи, забавляючи»

               

ГІМН ДИТЯЧОГО САДКА

1. Ранковий перший промінець

На землю ніжно ліг

І, ніби сонця посланець,

Садочок наш з`явивсь.


Приспів

Наш дитячий садок,

Ніби гомінкий дзвінок,

На забаву й гру

Кличе дітвору.

 

2.Немає кращого ніде -

Усе так сяє в нім.

Із радістю малеча йде

У свій казковий дім.

Д – дружні 

З - здібні

В - веселі

І  - ініціативні

Н - наполегливі

О - оптимістичні

Ч - чемні

О - охочі

К - кмітливі


ІСТОРІЯ ДИТЯЧОГО САДКА

Поміж таємничими лісами, повними грибів та ягід, широкими полями, щердими на багаті врожаї,  тихо несе свої води річка Оржиця. На горі   мальовничо розкинулося селище з давньою і славною історією з одноіменною назвою, перші письмові згадки про яке датуються 16 століттям. Багато води утекло з того часу...

Пройшли роки, змінилися покоління, розбудувалося селище.

Перші офіційні згадки про Оржицькі райдітясла (так раніше називався заклад) датуються 1948 роком.

Із спогадів старожилів можна уявити, якими були перші ясла, куди мами приводили своїх дітей. Приміщення було маленьке, тісне, але таке необхідне. Очолювала райдітясла Дука Ольга Андріївна з нею працювали няня-робітниця Бабенко Парасковія Омелянівна, повар Нестеренко Анастасія Леонтіївна.

Там, де зараз автостанція, у добротному власному будинку жив Половина Павло Савович, який під час Великої Вітчизняної війни був старостою «нового режиму». У його будинку (60-х роках) довго був дитячий садок.

У 1964 році був побудований перший ясла-садок «Дзвіночок» (теперішнє приміщення районної бібліотеки). Завідуючою призначили Волченко Галину Миколаївну. Великі, світлі кімнати садочка радо зустріли маленьких оржичан. Заклад був розрахований на 4 групи, а за 2 роки ще добудували кімнати і відкрили додаткові 2 групи. Збільшився і кількісний склад працівників дитячого садка до 14 осіб.

Заклад жив повноцінним життям: на базі дитячого садочка проводилися семінари, відкриті заняття, вихователі району обмінювались досвідом роботи.

Дітлахи мали гарно обладнаний ігровий майданчик: гойдалки, ігрові машини і пароплави – все було до їхніх послуг. А обвита виноградом альтанка була не тільки місцем для ігор, а й слугувала для прийому їжі на свіжому повітрі. За будівлею садочка знаходився город, на якому діти з вихователями вирощували городні культури.

Цікавим і змістовно наповненим було життя дітвори: цікаві заняття на природі, бесіди, читання казок, ігри. А які гарні були зустрічі Нового року! Молоді вихователі Литвяк Тамара Миколаївна і Чекмаківська Марія Григорівна придумували сценарії свят, музичних номерів разом з музичним керівником Марченком Леонідом Григоровичем.

Зі слів випускників минулих років, а теперішніх працівників дошкільного закладу Сілкової Н.В., Євтушенко О.Г., Барило Н.Г., особливе ставлення  у вихованців і працівників було до випускного свята. Як було почесно стати школярем і з гордістю носити отриманий портфелик! До свята готувалися усі та дзвінкоголосими піснями і веселими таночками проводжали друзів до школи. Цей день випускники запам`ятовували на все життя.

У 1966 році на посаду завідуючої була призначена Звержинська Ольга Максимівна. Вона згуртувала довкола себе колектив однодумців, з якими спільно вирішувала справи , що виникали  під час навчання та виховання малечі.

 Життя у садочку значно урізноманітнилось. Діти не могли дочекатися, коли закінчаться вихідні дні і буде понеділок. Малеча полюбляла ходити на прогулянки за межі дитячого садка  до Білявського лісу, до річки, просто екскурсії по селищу.

У 80-ті роки Оржиця розбудовувалася, створювались нові робочі місця, по направленню вузів приїжджали молоді спеціалісти, збільшувалась народжуваність. Приміщення дитячого садка стало замалим. У 1981 році було прийняте рішення про будівництво нового сучасного дошкільного закладу. Будівельні роботи виконувала організація СУД-23 на місці старої прокуратури. Через нестачу коштів роботи припинялися на деякий час.

З травня 1984 року на посаду керівника дошкільного закладу була призначена Кошова Наталія Петрівна.

Час вимагав свого - дитсадок був конче необхідний. Керівництво прийняло рішення добудувати дитячий садок силами району. За підтримки організацій та установ  виконали внутрішні роботи. І 23.02.1986 року був зданий в експлуатацію новий двохповерховий дитячий садок. Перейшли в нове приміщення 6 груп: світлі, затишні кімнати з новими меблями і іграшками радо зустріли малечу. За 2 роки ще відкрилось 6 груп. Чимало зусиль доклав колектив для створення необхідних педагогічних, санітарних, естетичних умов для всебічного розвитку, навчання та виховання дітей. За вагомі успіхи у вихованні підростаючого покоління колектив в 1988році був представлений на дошку Пошани селища Оржиці.

На початку 90-х років у дитячому садочку виховувалося більше 280 дітей (12 груп), а до середини десятиліття кількість груп скоротилась на 4.

З  2000року в дошкільному закладі виховувалося 175 дітей, працювало 8 вікових груп: 1 група раннього віку, 2 молодші групи, 1 середня група, 2 старші групи, 2 перших класи. До послуг дітей сучасно оформлені групові кімнати, музична зала, фізкультурна зала, «Бабусина світлиця», куточок казок.

Багато років вели дітей стежками знань 16 досвідчених педагогів, з них мають освіту повну вищу – 7 осіб, неповну вищу – 8 осіб, повну загальну -1 особа. За рівнем педагогічної кваліфікації: спеціалісти – 9 осіб, вихователі ІІ категорії – 3 особи, вихователі І категорії -3 особи, вихователі вищої категорії -1 особа. Всього злагоджену роботу закладу забезпечує 40 працівників.

Навчально-виховний процес будується на основі Базової програми розвитку дитини «Я у Світі» та програми для дітей старшого дошкільного віку «Впевнений старт».

Починаючи з раннього віку, ми вводимо дітей у чарівний та загадковий світ пізнання, зокрема, знайомимо їх з історичною, культурною, національною, географічною, природноекологічною самобутністю рідного краю та прищеплення почуття нерозривного зв`язку із корінням свого роду, належності до великої нації. Червоною стрічкою проходять свята української пісні, розваги «Козацькі забави», «Українські вечорниці», заходи під назвами «Заківчаймо Україну», «Про Україну – дітям».

За 25 років існування у дошкільному закладі гостро постала проблема капітального ремонту будівлі, її мереж.  Протягом 2010, 2011 років за результатами конкурсу проектів благоустрою, ініціатором участі в яких була Оржицька селищна рада, голова Симоненко Віктор Григорович,  проведена робота по ремонту каналізаційної мережі, водогону Оржицького ДНЗ «Дзвіночок», замінені 42 вікна другого поверху загальною вартістю майже 400 тис.грн.

Дошкільному закладу надана доброчинна спонсорська допомога Цупора  І.І., Закотюри О.В., Пилипенка С.І., Алексеняна В.Г.  та інших. Ми вдячні їм за добру справу, за чуйне серце, за допомогу у створенні безпечних умов для дітей у закладі. Тісно співпрацює дошкільний заклад з батьками вихованців. Протягом всього часу ремонтних робіт на різних опорядкованих роботах згідно графіку працювали всі батьки наших вихованців та працівники дошкільного закладу. Велике спасибі всім за працю та розуміння.

За роки незалежності України із закладу вийшло більше тисячі випускників. На даний час дитячий садок відвідують 195 дітей, з них більше 35дітей підвозяться із сусідніх сіл. В закладі працює 34 працівників, з них 15 педагогічних працівників. Одинадцять педпрацівники мають вищу освіту.  У  закладі функціонує 8 груп, які укомплектовані згідно віку дітей із врахування психофізіологічних особливостей.

У нас створено розвивальне середовище для формування у дітей життєвої компетентності, освітньо-виховний процес наближений до реального життя. Ми дбаємо про підготовку до школи, про те щоб дати дитині знання, уміння, навички навчальної діяльності. Наш дошкільний заклад надійний, перевірений часом, якому можна довіряти найдорожче – свою дитину.

 

  Екологічний проект “Дерева наші друзі ” група "Червона шапочка"         Нема дерев – посадіть!        Мало дерев – бережіть!    ...